CANLI | Erdoğan, AKP grup toplantısında konuşuyor: Sandıktan çıkan takdir hangi yönüyle olursa olsun saygındır makbuldür başımızın üstünde yeri vardır

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart seçimlerinden sonraki ilk grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

“Bölücü örgüt yandaşlarının seçmeni baskı altına almaya yönelik faşizan teşebbüsleri amacına ulaşamadı. Rekabet seviyesi yüksek bir kampanya döneminden sonra seçim günü milletimizin sergilediği demokratik olgunluk gerçekten takdire şayandır. Burada en büyük takdiri yol ve dava arkadaşlarım hak ediyor. Ak parti teşkilatları hem kampanya dönemi boyunca hem sandık günü olağanüstü bir fedakarlıkla çalıştı. Bir sandık sınavını daha başarıyla veren ittifakımız Türkiye’nin bekasının teminatı olmayı sürdürecektir.

Burada en büyük takdiri yol ve dava arkadaşlarım takdir ediyor. Sandık günü fedakarlıkla çalıştı arkadaşlarımız. Teşkilat mensuplarımız ev ve esnaf buluşmaları ile sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak halkımızla birlikte oldu. Gece gündüz koşturan birimlerimize, gençlik, kadın kollarımıza, teşkilatlarımıza, adaylarımıza, temsilcilerimize, partimize güçlü destek veren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurduğumuz Cumhur ittifakı seçimlerden alnının akı ile çıkmıştır. Cumhur ittifakı olarak birlikte hareket ettiğimiz, MHP’nin başkanı sayın Bahçeli ve ülkücü kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. 

Bize oy versin veya vermesin sandığa giderek idaresini ortaya koyan tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz minnettarız. Siyasetçinin milletin iradesini yok sayma görmezden gelme hakkı yok. 

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x